4 sierpnia 2022

Polbiznes

O biznesie w Polsce

Czy kluby dla swingersów cieszą się rosnącą popularnością?

We współczesnej kulturze czy mediach pojawia się coraz więcej wzmianek o swingowaniu czy klubach dla swingersów. Ludzie w Polsce zaczynają o tym więcej mówić, interesować się. Na zachodzie (nawet u naszych sąsiadów, czyli w Niemczech) swingowanie jest już popularne od lat. Co to są kluby dla swingersów? Czy kluby dla swingersów cieszą się rosnącą popularnością?

Co to są kluby dla swingersów i gdzie się znajdują?
Swingowanie to inaczej zamiana partnerów. W klubie dla swingersów spotykają się osoby, które się tą tematyką interesują – by porozmawiać czy tej zamiany dokonać. Do klubu wejść może para, kobieta singielka bądź mężczyzna singiel. W klubach tych często odbywają się imprezy tematyczne np. tylko dla par bądź takie, na których obowiązuje specjalny dress code (np. karnawał czy klimaty sado maso). Przed pójściem na imprezę należy koniecznie dowiedzieć się, czy będziemy mogli na nią wejść i czy jesteśmy zainteresowani tematyką.

Za wejście najwięcej zapłaci samotny mężczyzna (niekiedy nawet tyle, co para!), a najmniej – samotna kobieta. Czasem w cenie biletu są też drinki – to zależy od klubu bądź wybranego pakietu. W klubie dla swingersów poznaje się ludzi, którzy interesują się tą formą aktywności seksualnej. Nikt nas jednak nie zmusi do uprawiania seksu w klubie dla swingersów – ważna jest zgoda obydwóch stron. Można tylko się przyglądać i wyjść w każdej chwili. W klubie zawsze jest też obsługa i ochrona, do której można zwrócić się o pomoc w każdym momencie trwania imprezy.

Przełamywanie tabu i stereotypów
Coraz więcej osób interesuje się tematyką swingers clubów. W XXI wieku mówi się o tolerancji – zarówno dla wszystkich kolorów skóry, orientacji seksualnych, jak i sypialnianych preferencji. Niektórych nadal może szokować klub dla swingersów, ale coraz więcej ludzi myśli w sposób bardziej otwarty i próbuje nowych rzeczy ze swoim partnerem. Pojawia się większe zrozumienie i przełamywanie stereotypów, że kluby dla swingersów są np. tylko dla osób uzależnionych od seksu. Nie jest to prawda, wiele kochających się par z długim stażem znajduje w swingowaniu przyjemność.

Jeszcze kilkanaście lat temu kluby dla swingersów byłby w Polsce nie do pomyślenia. Dzisiaj podkreśla się wagę edukacji seksualnej i tolerancji dla wszystkich, więc kluby dla swingerów cieszą się rosnącą popularnością. Nadal jednak, w niektórych kręgach, jest to temat tabu, budzący zdziwienie. Nie jest to rozrywka dla każdego. Swingers club w większym mieście już jednak przestaje szokować i coraz więcej ludzi próbuje.