4 sierpnia 2022

Polbiznes

O biznesie w Polsce

opakowania-eko

Ekologiczne jedzenie w ekologicznym pojemniku

Każdego dnia wiele osób żywi się kupując jedzenie na wynos. Korzystanie z pojemników jednorazowych, które za kilka minut staną się bezużyteczne, dla wielu osób jest działaniem nieetycznym. Z roku na rok rośnie liczba firm, które w ofercie mają opakowania eko. Są one praktyczne, ekonomiczne i jednocześnie przyjazne dla środowiska. Dlaczego warto korzystać z ekologicznych pojemników na żywność?

Opakowania eko – czyli jakie?

Opakowania ekologiczne powstają z różnych materiałów. Można spotkać opakowania eko z mączki kukurydzianej, słomy, trzciny cukrowej, bambusa, papieru, rPET czy PLA. Również szkło jest materiałem, które po latach wraca do łask.

Opakowania eko świetnie sprawdzają się w gastronomii, gdzie dania na wynos są oferowane klientom na każdym kroku. Z opakowań ekologicznych można wyróżnić pojemniki na zupę, tacki, kubeczki, talerzyki czy torby, które coraz częściej otrzymujemy również w sklepach.

Warto pamiętać, że wiele z tych pojemników można wykorzystać podgrzewając danie w mikrofalówce. Jedzenie można również przechowywać w lodówce lub zamrozić. Trzeba jednak pamiętać, że po 24 godzinach pojemnik może zacząć tracić sztywność.

Dlaczego warto wybierać opakowania ekologiczne?

Opakowania ekologiczne pod względem trwałości nie odbiegają od plastikowych pojemników, które rozkładają się około 100 lat. Ich zaletą jest jednak to, że ich okres biodegradacji jest znacznie krótszy. Warto również pamiętać, że można je wykorzystać wrzucając wraz z resztkami jedzenia do kompostownika. Rozkładają się w 90 dni!

Kolejną zaletą opakowań ekologicznych jest mniejsze zużycie energii, która jest niezbędna do ich wytworzenia.

Warto również pamiętać, że opakowania eko są eleganckie i potrawy ładnie się w nich prezentują, co dla konsumentów również jest bardzo ważne. Ładnie podana potrawa to już połowa sukcesu. Klient, mimo iż często je w miejscu pracy również chce spożywać posiłek, który będzie nie tylko smaczny, ale również estetyczny.

Kolejną zaletą pojemników ekologicznych jest ich całkowite bezpieczeństwo. Warto również pamiętać, że firmy, które dbają o środowisko naturalne cieszą się większą popularnością wśród klientów. Z roku na rok wzrasta grupa klientów, która jest świadoma jak bardzo pojemniki plastikowe są szkodliwe dla środowiska naturalnego. Firma, która decyduje się na dbanie o środowisko tworzy wizerunek przedsiębiorstwa, które jest nie tylko nastawione na zysk, ale jest przede wszystkim odpowiedzialne i świadome swoich działań. Wykorzystywanie opakowań eko to wartość dodana dla firmy.