4 sierpnia 2022

Polbiznes

O biznesie w Polsce

Wysoki cholesterol – zacznij używać oleju kokosowego

W polskiej tradycji nadal pokutuje przekonanie, ze najsmaczniejsze potrawy powstaną dzięki użyciu smalcu i masła. W czasach PRL-u używano margaryny, która okazała się wyjątkowo szkodliwa, rakotwórcza. Warto zmienić nawyki żywieniowe i zaufać zdrowym produktom, takim jak olej kokosowy nierafinowany.

Zalety oleju kokosowego nierafinowanego

Olej kokosowy nierafinowany, tłoczony na zimno, zatrzymuje wszystkie wartości odżywcze owocu kokosa. Ze względu na wyjątkowe połączenie kwasów tłuszczowych, uważany jest za najbardziej wszechstronny olej na świecie. Zawiera bowiem:

  • cenny kwas laurynowy,
  • doskonały kwas kaprylowy.
    Tłoczony na zimno olej kokosowy znajdzie zastosowanie w kuchni, a także jako naturalny kosmetyk. Po obróbce w temperaturze 35 stopni produkt zachowuje piękny i delikatny kokosowy aromat. Ogromna zaletą korzystania z tego oleju w kuchni jest wsparcie w odchudzaniu! Zawiera bowiem wyjątkową grupę tłuszczów ‒ trójglicerydów śródłańcuchowych. Są wyjątkowe, bo ich spalane inaczej niż innych tłuszczów. O dziwo nie zamieniają się w tkankę tłuszczową, tylko są natychmiast zamieniane w energię. Potrawy smażone na oleju kokosowym lub takie, do którego doda się go odrobinę, przyspieszają metabolizm oraz są bardziej sycące. Ten olej jest również idealny dla osób intensywnie trenujących. Tłuszcz zamienia się od razu w energię, która jest tak potrzebna podczas wyczerpujących ćwiczeń fizycznych. Naukowcy dowiedli tez, że stosowanie oleju kokosowego jest w stanie obniżyć poziom „złego” cholesterolu LDL na korzyść „dobrego”, czyli HDL. Dokładne testy udowodniły, że olej kokosowy doskonale wpływa na mózg i jego praca staje się efektywniejsza. Pojawiły się nawet wnioski z badań naukowych, że korzystanie z dobrodziejstwa tego produktu zapobiega chorobie Alzheimera i Parkinsona.

Olej kokosowy nierafinowany nie tylko w kuchni

W czasach licznych alergii Polacy coraz częściej sięgają po naturalne kosmetyki. Są one pozbawione chemicznych dodatków. Wiele osób zastępuje olejem kokosowym balsamy do ciała. To świetny pomysł, ponieważ olej idealnie nawilża oraz regeneruje skórę. To doskonały produkt dla posiadaczy bardzo wysuszonej i wrażliwej skóry. Trzeba też wspomnieć, że olej kokosowy nierafinowany ma działanie antybakteryjne. Zawiera kwas laurynowy, który przyspiesza gojenie się ran oraz łagodzi wszelkie stany zapalne. Produkt nadaje się tez idealnie, jako produkt do pielęgnacji włosów. Nałożony na zniszczone i przesuszone końcówki fryzur widocznie je nawilża i poprawia ich kondycję. Warto zacząć korzystać z oleju kokosowego nierafinowanego.