4 sierpnia 2022

Polbiznes

O biznesie w Polsce

hurt-opon-ciężarowych-matador

Wszystko o oponach ciężarowych Matador

Matador to słowacka firma, która specjalizuje się w produkcji opon wszelkiego rodzaju. Dzięki wieloletniemu doświadczeniu, a także nowoczesnej technologii, staranności i wysokiej jakości wykonania opony Matador cieszą się dużym powodzeniem wśród kierowców. Dynamika, doświadczenie i doskonałe przygotowanie to najważniejsze atuty Matadora.

Jakie zalety mają opony Matador?

Opony Matador mają klasę średnią, która oznacza, że to dobry wybór dla kierowców, którzy poszukują ogumienia pewnego i solidnego. Każde nowe opony, przed wypuszczeniem na rynek, przechodzą szereg rygorystycznych testów, a do sprzedaży dopuszczone są dopiero po spełnieniu wszystkich wewnętrznych wymogów.
Matador ma w swojej ofercie opony sezonowe i całoroczne. Opony letnie dostępne są w pięciu modelach, zimowe również, natomiast całoroczne występują w trzech rodzajach.

Jakie są opony ciężarowe?

W świecie transportu opony ciężarowe dzielą się pod kilkoma względami. Najbardziej popularnym jest ten pod względem umiejscowienia osi. Mogą być opony z osią prowadzącą i sterującą, a także z osią napędową i naczepową.
Inny rodzaj podziału dotyczy podłoża. Mogą to być opony zimowe, do transportu długodystansowego, regionalnego, budowlanego, mieszanego. Opony mogą być też miejskie i typu road-off.

Jak dobrać właściwe opony do samochodów ciężarowych?

Dobrze dobrane opony to podstawa bezpiecznej jazdy samochodów ciężarowych. Aby dopasować je odpowiednio trzeba zapoznać się ze specyfikacją danego modelu. Istotnymi parametrami będą indeksy nośności i prędkości. Definiują one dopuszczalny udźwig i maksymalne tempo poruszania. Znaczenie ma również rozmiar opony i jej docelowe położenie.
Wszędzie tam, gdzie jest hurt opon ciężarowych Matador, można uzyskać pomoc przy ich wyborze u doświadczonych ekspertów.

Gdzie kupić opony Matador?

Opony Matador najlepiej kupować w hurtowniach. Hurt opon ciężarowych Matador pozwoli na zakup ich po niższej, korzystniejszej cenie. W hurtowniach takich, oprócz opon Matador, kupić można ogumienie osobowe, dostawcze i terenowe, jednym słowem opony do każdego pojazdu. Znajdą się tu opony sezonowe, zimowe, całoroczne.
Rolą osób pracujących w hurtowni jest nie tylko pomoc w doborze opon jeśli chodzi o rozmiar i markę. Większość hurtowni ma tzw. konfiguratory, które pomagają w idealnym dobraniu opon nie tylko do ciężarówek, ale również do motocykla czy ciągnika. Opony nowe, które nie należą do najtańszych, można kupić za gotówkę, albo prosić o rozłożenie na raty. Większość hurtowni oferuje dowóz opon do kupującego za darmo.