4 sierpnia 2022

Polbiznes

O biznesie w Polsce

Sauny fińskie – warto posiadać w swoim spa?

Sauna fińska jest prawdopodobnie najbardziej znanym rodzajem sauny. W Finlandii jest to integralna część życia społecznego, w Polsce jest to raczej rodzaj wellness, które polega na relaksacji i odprężeniu.
W przeciwieństwie do łaźni parowych lub wariantów saun, które mają rzymskie lub orientalne korzenie, sauna fińska nie jest wykonana z kamienia, ale z drewna.

Sauna fińska – najgorętsza z saun

Przy bardzo wysokich temperaturach (około 95 ° C-110 ° C) i pewnym poziomie wilgotności organizm oczyszcza się i odtruwa. Poprawia się krążenie i przepływ krwi, a układ odpornościowy się wzmacnia. W przeciwieństwie do łagodniejszych wariantów saunowych, wizyta w saunie fińskiej nie trwała dłużej niż 15 minut. Ochłodzenie organizmu (np. zimnymi prysznicami lub zimnymi kąpielami), jak również okres odpoczynku są ważnymi składnikami rytuału saunowego. Różnica między ciepłem a zimnem jest szczególnie ważna dla stymulacji przepływu krwi. Wizyty w saunie przeciwdziałają przeziębieniom.

Czy warto wyposażyć swoje spa w saunę fińską?

Domowe sauny fińskie są bardzo popularne na świecie. Jest to wyjątkowo przyjemny sposób na relaks. Wielu miłośników wellness marzy o posiadaniu własnej sauny w domu lub ogrodzie. Inwestycja, która przyniesie wiele korzyści dla zdrowia i samopoczucia, to świetny pomysł. Jednak nie każdy może sobie na to pozwolić dlatego wiele osób żeby skorzystać z sauny fińskiej wybiera się do spa.
Każde szanujące się spa ma w swojej ofercie zabiegi w saunie fińskiej, jest to nieodłączny element relaksu i wypoczynku. Dla większości osób jest to podstawowe kryterium przy wyborze miejsca odnowy biologicznej. Wyposażenie spa w saunę fińską jest opłacalną inwestycją, która zachęci wielu gości do wizyty lub dłuższego pobytu.

Wpływ sauny na organizm

Zabiegi wellness mają bardzo pozytywny wpływ na zdrowie i urodę. Sauna fińska świetnie odpręża, redukuje stres, pomaga się wyciszyć i ułatwia zasypianie. Jest też świetnym rozwiązaniem dla osób aktywnych i sportowców, ponieważ pomaga uniknąć zakwasów i przyśpiesza regenerację mięśni.
Sauna jest też świetnym zabiegiem pielęgnującym urodę. Każda Finka wie, że regularne korzystanie z sauny fińskiej opóźnia starzenie, utrzymuje skórę młodą i elastyczną, organizm pozbywa się toksyn i zanieczyszczeń. Dodatkowo, w trakcie 15 minutowego zabiegu można spalić około 300 kcal.
To sekret urody fińskich kobiet, które korzystanie z tych zabiegów mają we krwi.
Dlatego warto wybierać takie SPA, które ma w swojej ofercie saunę fińską. Będzie to gwarancja udanego pobytu i przyjemność dla ciała i balsam dla duszy.