4 sierpnia 2022

Polbiznes

O biznesie w Polsce

Kabiny prysznicowe – okrągłe czy kwadratowe?

Każdy inwestor budujący lub też remontujący swoją łazienkę doskonale zdaje sobie sprawę z tego, jak trudne jest to zadanie. Ilość decyzji, które trzeba podjąć, jest naprawdę bardzo duża, a co najgorsze w tym wypadku często nie ma się zielonego pojęcia, które rozwiązania są lepsze, a które gorsze. Dobrym tego przykładem może być kabina prysznicowa, która na rynku występuje w wersji okrągłej oraz kwadratowej. Czym się cechują oba te rozwiązania i które z nich będzie lepsze?

Charakterystyka okrągłych kabin prysznicowych

Okrągła, a konkretniej mówiąc, półokrągła kabina prysznicowa, to rozwiązanie cechujące się przede wszystkim bardzo ciekawym wyglądem. Często taka wersja stosowana jest do nowoczesnych łazienek, które stawiają na rozwiązania niekonwencjonalne i rzucające się w oczy.
Nie oznacza to oczywiście tego, że takie okrągłe kabiny prysznicowe zachwycają jedynie swoim wyglądem. Dzięki temu, że posiadają one zaokrąglony kształt, pozwalają na uzyskanie nieco większej przestrzeni wewnątrz, co minimalizuje np. tak częste w przypadku modeli kwadratowych obijanie się łokciami wewnątrz.
Niestety taka kabina to również pewne wady. Najpoważniejszą z nich jest oczywiście to, że taka wersja zajmuje nieco więcej miejsca w łazience niż kwadratowa. Oznacza to, że nie jest ona polecana w przypadku łazienek o mniejszym metrażu i zaleca się używanie ich jedynie w tych większych.

Charakterystyka kwadratowych kabin prysznicowych

Zdecydowanie najważniejszą zaletą kwadratowej kabiny prysznicowej jest to, że jest to wersja doskonale zajmująca wolną przestrzeń. Dzięki temu, że idealnie pasuje ona w róg pomieszczenia, można ją tam umieścić, czym rewelacyjnie wykorzystuje się dostępne w łazience miejsce. Nie można również nie wspomnieć o tym, że takie kwadratowe wersje kabin są zwyczajnie nieco tańsze niż te okrągłe, czym z pewnością zyskują w oczach wielu inwestorów.
Niestety na tym kończą się zalety takiego rozwiązania. To prawda, wersja kwadratowa idealnie wykorzystuje wolną przestrzeń, lecz dodatkowo dość nieestetycznie wygląda. Duży kwadratowy element od razu rzuca się w oczy po wejściu do łazienki. Co więcej, jest to również kabina nieco niefunkcjonalna, ponieważ z reguły jest ona małych wymiarów, a to sprawia, że wewnątrz nie ma się zbyt wiele dostępnego dla siebie miejsca.

Podsumowanie

Wybranie odpowiedniej kabiny prysznicowej jest bardzo trudnym zadaniem. Warto poznać obie strony dość dokładnie, aby móc poprawnie dokonać wyboru. Nie jest on prosty, ponieważ zarówno wersja kwadratowa, jak i okrągła ma swoje bardzo ciekawe zalety, lecz również pewne wady.